Dzień Ziemi 2018.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Obchody tego święta stały się tradycją szkoły i weszły na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

W tym roku szkolnym uczniowie kl. V i VI pod kierunkiem pani Wiesławy Kochan i pana Janusza Wrony, przygotowali  montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną pt.: Ziemia – Moja Planeta.

W czasie akademii zaprezentowane zostały plakaty o tematyce ekologicznej oraz zabawki wykonane przez uczniów klas V – VI. Uczniowie przy tworzeniu ich wykorzystali odpady: butelki, pojemniki, kartony, patyczki, folie.

Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy patriotami oraz jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy -  naszej małej Ojczyzny.

Tekst i zdjęcia: Wiesława Kochan

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Urzędu Gminy Radomyśl nad Sanem!
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Izby Regionalnej w Antoniowie!
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej!
Copyright © 2013. Zespół Szkół w Antoniowie  Rights Reserved.