Uczymy się udzielać pierwszej pomocy

Uczniowie klasy III gimnazjum w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa uczyli się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Swoją wiedzą i umiejętnościami podzielili się z uczniami klasy IV, którzy zdawali egzamin na kartę rowerową.

18 czerwca b.r. przygotowali i przeprowadzili dla nich pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Podstawy udzielania pierwszej pomocy powinien znać każdy.

Pierwsza pomoc – zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala). W przypadku nagłego zatrzymania krążenia (NZK) wczesne rozpoczęcie zabiegów resuscytacyjnych może zwiększyć szanse przeżycia poszkodowanego.

Zasady udzielania pierwszej pomocy możesz pobrać ----> tutaj.

zdjęcia: Wiesława Kochan

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Urzędu Gminy Radomyśl nad Sanem!
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Izby Regionalnej w Antoniowie!
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej!
Copyright © 2013. Zespół Szkół w Antoniowie  Rights Reserved.