Wycieczka rowerowa do Zaklikowa

19 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum, pod opieką nauczycieli: Wiesławy Kochan  i Janusza Wrony udali się rowerami do Zaklikowa.  Celem wycieczki było zwiedzanie  interaktywnej wystawy „Eksperymentuj” przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa „Eksperymentuj!”  to interaktywna ekspozycja pozwalająca zdobywać podczas zabawy wiedzę z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób pobudzają ciekawość świata. W skład wystawy wchodzą interaktywne eksponaty (15 stanowisk) oraz urządzenia i materiały, których zadaniem jest zachęcenie odwiedzających do poszerzania wiedzy o zjawiskach zachodzących w otaczającym świecie:

1)     szyfry,
najszybsza zjeżdżalnia,
15)
uwięziona piłka.

Zajęcia te były wartościową formą uzupełnienia wiedzy, jaką zdobywają nasi uczniowie w szkole, a sami uczniowie mogli choć przez chwilę poczuć się naukowcami i odkrywcami.

Celem wycieczki było również odwiedzenie miejsc pamięci w walce Polaków o wolność, zapoznanie uczniów z faktami historycznymi, uczenie patriotyzmu i szacunku do dziedzictwa kulturowego i historycznego. Na trasie naszej wycieczki znalazł się cmentarz parafialny w Borowie, gdzie w zbiorowej mogile, złożonych zostało 806 ofiar największego mordu ludności cywilnej na terenie Polski podczas II wojny światowej. Uczniowie zapalili znicz i uczcili chwilą ciszy pamięć ofiar pacyfikacji Borowa.

Rekreacyjną częścią wycieczki był wypoczynek na placu zabaw, wypad na pyszne lody i relaks  nad zalewem.

W czasie jazdy uczniowie podziwiali piękno przyrody oraz rozwijali umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze.

Tekst i zdjęcia : Wiesława Kochan

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Urzędu Gminy Radomyśl nad Sanem!
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Izby Regionalnej w Antoniowie!
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej!
Copyright © 2013. Zespół Szkół w Antoniowie  Rights Reserved.