Pomagamy zwierzętom

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję pomocy podopiecznym fundacji Kocia Wyspa oraz Psia Przystań w Stalowej Woli. W klasach zebraliśmy  nie tylko dużą ilość karmy dla psiaków i kotków, ale także zabawki i kocyki. Dostawę niespodzianek rozpoczęliśmy od Kociej Wyspy gdzie czekała na nas Pani Wolontariuszka oraz spragnione miłości kotki. Mogliśmy dowiedzieć się jak działa schronisko oraz jak można zostać wolontariuszem. Usłyszeliśmy również smutne opowieści o życiu kotów oraz niesionej im pomocy przez fundację. Następnie odwiedziliśmy Przytulisko Psia Przystań. Z daleka słyszeliśmy głośne szczekanie psów. Przekazaliśmy paczki na ręce Pani Wolontariuszki. Co prawda dla bezpieczeństwa głaskanie psów nie jest dozwolone ale mogliśmy zobaczyć wszystkich podopiecznych fundacji. Dziękujemy za zaangażowanie uczniów, nauczycieli  i rodziców w akcję! Odwiedziny w obu fundacjach nauczyły nas wrażliwości na cierpienie zwierząt i przyczyniły  się do świadomej odpowiedzialności za zwierzęta. Gorąco zapraszamy również do zostania wolontariuszem! Pod opieką dorosłej osoby każdy z nas może wybrać się do fundacji i wygłaskać kotki lub wyprowadzić pieski na spacer.

Tekst: Alicja Bera
Zdjęcia: Anna Laskowska