Obchody Dnia Dziecka :D

1 czerwca w naszej szkole odbyły się huczne obchody Dnia Dziecka. Na początku Pan Dyrektor odczytał list z życzeniami dla uczniów od Pana Wójta Gminy Jana Pyrkosza. Następnie uczniowie w raz z nauczycielami prezentowali  innowacje, nad którymi pracowali z nauczycielami w ciągu roku szkolnego. Innowacje dotyczyły m.in. muzyki i tańca, ortografii, robotyki, przedsiębiorczości, zachęcania do czytania książek i pisania własnych opowiadań, bycia EKO przedstawienia wierszy za pomocą scenek, rozwijania logicznego myślenia za pomocą gier planszowych oraz prezentowania jak żyło się dawniej.

Tego dnia odwiedził nas także podróżnik Mateusz Chołody prezentując Argentynę – jej położenie geograficzne, klimat, historię, kulturę, zabytki, bogactwo krajobrazów oraz ciekawostki związane z tym krajem. Na koniec wszyscy razem próbowaliśmy zatańczyć tango.

Uczniowie z młodszych klas poszukiwali „skarbu” ukrytego na przyszkolnych terenach zielonych, przekonując się, że prawdziwym skarbem są oni sami. Wszyscy jesteśmy pewni, że właśnie dziecko jest największym skarbem.

To był emocjonujący dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Katarzyna Jaskowska