Wycieczka do Zamościa

W piątek, 17 czerwca uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w wycieczce do Zamościa.

W pierwszej kolejności wybraliśmy się do zamojskiego ZOO. Wizytę rozpoczęliśmy od lekcji przyrodniczej, podczas której pani przewodnik opowiadała nam o roślinach i zwierzętach z całego świata, a także poruszyła temat ekologii. Następnie ruszyliśmy na zwiedzanie ZOO. Pogoda dopisywała, więc przechadzka i oglądanie zwierząt sprawiały dużo radości. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się małpy, żyrafy, lwy oraz rozmaite gatunki ryb.

Następnym punktem programu były zajęcia w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”. Dzieci mogły obserwować etapy wytwarzania kolorowych cukierków, a także samodzielnie wykonać swoje oryginalne lizaki. Dzieciom sprawiało to ogromną radość, zwłaszcza, że wykonane przez nich słodycze barwiły języki na niebiesko. Na zakończenie każdy zakupił łakocie dla swoich bliskich.

Później spotkaliśmy się z panią przewodnik, z którą podziwialiśmy zabytki Zamościa: Ratusz, kolorowe kamienice, Katedrę św. Tomasza Apostoła. Zajrzeliśmy nawet na urokliwe podwórka miejskie, oglądaliśmy wystawę historycznych strojów wojskowych, a także fragment muru obronnego.

Zmęczeni, ale ze śpiewem i w dobrych humorach wróciliśmy do Antoniowa.

Wycieczka, którą w całości sponsorowała GKRPA w Radomyślu nad Sanem, okazała się wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody i historii.

Wycieczka do Częstochowy i Ogrodzieńca.

Wycieczka do Częstochowy i Ogrodzieńca odbyła się 17.06.22r.  Udział w wycieczce wzięli uczniowie kl. V-VIII pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Stopyry, p. Danuty Rolek, ks. proboszcza Marka Mazura i kierownika wycieczki p. Dariusza Żmuda

Długa podróż przebiegała bez zakłóceń.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Jasnej Góry   w Częstochowie. Wizytę na Jasnej Górze rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu.   Po mszy świętej wspólnie z przewodnikiem zobaczyliśmy Bazylikę, Salę Rycerską i Muzeum 600–lecia.  Na koniec poprosiliśmy Matkę Bożą o modlitwę i czuwanie nad nami podczas zbliżających się wakacji.

Kolejnym ciekawym miejscem były ruiny Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, zbudowanego z inicjatywy Króla Kazimierza Wielkiego.

Wycieczka była współfinansowana środkami uzyskanymi z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Radomyśl nad Sanem.

Serdecznie dziękujemy!

Polubić czytanie

W mijającym roku szkolnym w klasie I realizowaliśmy innowację „Z książką za pan brat”. Głównym celem zajęć było odkrywanie radości płynącej z czytania. W dobie komputerów i smartfonów nie jest to łatwe zadanie.

W  realizację projektu włączyła się p. bibliotekarka Ewa Skrzypacz oraz p.pedagog Katarzyna Jaskowska.

Zajęcia polegały na wspólnym czytaniu i opowiadaniu ciekawych książek, uczestnictwie w lekcjach bibliotecznych oraz prowadzeniu „Dzienniczka lektur”

W dniu 10 czerwca br.  podsumowaliśmy nasze działania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Widać  już pierwsze sukcesy – biblioteka szkolna stała się dla pierwszaków ulubionym miejscem spędzania czasu na przerwach międzylekcyjnych.

Mogą tam  posiedzieć w ciszy, poczytać książki…a nawet odrobić lekcje.

„Polubić czytanie”- pierwszy krok w tym kierunku został zrobiony.

J. Kozłowska