Smacznie i zdrowo

29 września i 10 października  uczniowie z klasy 2 w ramach zajęć prozdrowotnych przygotowywali samodzielnie smaczne, a przede wszystkim zdrowe sałatki owocowe oraz pyszny sok owocowo- warzywny.

Zajęcia kulinarne poprzedziły rozmowy o zasadach zdrowego odżywiania, w szczególności roli warzyw i owoców w codziennej diecie. Po przypomnieniu zasad higieny i bezpieczeństwa, uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do działania. Praca przebiegała bardzo sprawnie i wkrótce sałatki oraz sok były gotowe. Po uporządkowaniu miejsc pracy, umyciu rąk i przyborów rozpoczęto degustację. Własnoręcznie zrobione owocowo – warzywne przysmaki bardzo smakowały wszystkim dzieciom. Przyrządzenie ich dało uczniom wiele satysfakcji, a jednocześnie uświadomiło, jak ważną rolę odgrywają owoce i warzywa w ich życiu.