WYJAZD NA DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR

W dniu 31 marca 2023 roku uczniowie klasy VII oraz VIII naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. W ramach obchodów święta jednostki zorganizowano Dni Otwartych Koszar dla młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie w czasie wizyty w jednostce wojskowej zostali zapoznani z historią jednostki, zasługami naszego patrona generała Kazimierza Sosnkowskiego dla rozwoju armii Polskiej w okresie międzywojennym oraz dzisiejszymi problemami naszego wojska. Wizyta i wykład w Izbie Tradycji dostarczyły nam bardzo dużo cennej wiedzy. Ponadto uczestniczyliśmy w pokazach sprzętu i uzbrojenia wojskowego takiego jak śmigłowce, karabiny różnego rodzaju, samochody wojskowe, kierowane wyrzutnie rakiet przeciwpancernych, artyleria przeciwlotnicza. Uczestniczyliśmy w pokazach wyszkolenia i sprawności żołnierzy.
Po szczegółowym instruktażu na temat obchodzenia się z bronią udzielonym przez żołnierzy i pod ich opieką nasi uczniowie strzelali na strzelnicy z karabinków ASG. Po wizycie na strzelnicy uczestniczyliśmy w uroczystej defiladzie pododdziałów oraz wręczeniu proporców rozpoznawczych pododdziałów. Udział w Dniach Otwartych Koszar dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy dowódcy jednostki oraz żołnierzom za miłe przyjęcie oraz ukazanie żołnierskiej pracy. Organizacją wyjazdu oraz opieką nad uczniami w czasie wycieczki zajmowali się: dyrektor szkoły Tadeusz Stopyra, Małgorzata Stopyra, Dariusz Żmuda.

KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ „KATYŃ 1940”

13 kwietnia, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem odbył się gminny konkurs historyczny pt. „Katyń 1940” pod patronatem wójta Jana Pyrkosza. Konkurs zorganizowany był przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteki Publiczne.
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część polegała na pracy plastycznej poświęconej tematyce Katynia. Druga część konkursu polegała na napisaniu testu wiedzy z zakresu tematyki katyńskiej. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII Aleksandra Dudzińska oraz Gabriela Puka. Uzyskane wyniki nie dały miejsc finałowych ale zdobyte wiadomości będą procentowały w przyszłości.

GMINNE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

31 marca w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych – grupa młodsza (klasy I-IV) i grupa starsza (klasy V-VIII).
Nad przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: przewodniczący komisji – mł. kpt. Grzegorz Krawiec i sekretarz – st. asp. Rafał Kata reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli oraz Jacek Dudek – członek komisji.
Naszą szkołę w młodszej grupie reprezentowali uczniowie klasy III
1. Szymon Woźniak
2. Eryk Dyl
Grupę starszą reprezentowali uczniowie klasy V
1. Miłosz Połomski
2. Julia Kosińska
Szymon Woźniak po dogrywce zajął drugie miejsce. Julka Kosińska zajęła miejsce trzecie.
Zwycięzcom Komisja wręczyła nagrody rzeczowe i dyplomy.

SUKCESY ARTYSTYCZNE

Uczniowie Naszej Szkoły brali udział w konkursach artystycznych osiągając wysokie wyniki.

Konkursy plastyczne organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Chwałowicach:
IX POWIATOWY KONKURS “PALMA WIELKANOCNA”
Kategoria I kl. 0-III
Przemysław Perła miejsce III
Kategoria II kl. IV-VIII
Gabriela Puka miejsce I
Filip Kułaga miejsce III

IX POWIATOWY KONKURS “ PISANKA WIELKANOCNA”
Kategoria I kl. 0-III
Jagoda Idec miejsce III
Kategoria II kl. IV-VIII
Franciszek Dybek miejsce II
Kalina Idec miejsce III

XXI Powiatowy Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro” organizowany przez Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli.
Kacper Kuchno uczeń klasy V na etapie powiatowym ”w kategorii muzyka” uzyskał wyróżnienie w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego. Na etapie wojewódzkim uzyskał nagrodę.

Szymon Jaworski uczeń klasy V wytańczył ze swoja partnerką Dorotą Tutką
II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrze Miasta i Gminy Pilawa
II miejsce w VII Gali Tańca TOP – Art.
II miejsce Turnieju Tańca Towarzyskiego w Lublinie

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.