Biwak w Radomyślu nad Sanem

W dniach 05-07 marca mieliśmy okazję spędzić miło czas podczas biwaku harcerskiego, w szkole podstawowej w Radomyślu nad Sanem i spotkać przyjaciół z innych środowisk:  54DH im. ppor. Bronisława Kochana ze Stalowej Woli,  próbnej drużyny harcerskiej z Radomyśla, Eldorado z Ulanowa, z 12DH ze Stalowej Woli.

Piątkowa noc minęła szybko, gdyż podczas gry nocnej, harcerze mieli za zadanie uciekać przed wrogiem i odnaleźć  zaginionych przyjaciół.  W sobotę od rana wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę do lasu. Podczas spotkania z p. leśniczym Henrykiem Dobrzyńskim dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o gospodarowaniu lasem, o sprzymierzeńcach leśników i o zwierzętach, które utrudniają im pracę. Następnie przeszliśmy do nieistniejącej już osady Brzóza gdzie p. Sylwester Chmielowiec przybliżył nam historię tej miejscowości, szczególnie z czasów powstania listopadowego i styczniowego oraz II wojny światowej, gdy zarządcą folwarku był  znany fotograf Włodzimierz Puchalski. Rozpaliliśmy obrzędowe ognisko, przy którym przyrzeczenie złożyło pięciu harcerzy – gratulacje dla Julki. Zmęczeni wróciliśmy do szkoły, gdzie po obiedzie i krótkim odpoczynku, do późnych godzin wieczornych odbywały  się zajęcia  w blokach programowych.

W niedzielę uczestniczyliśmy we mszy św. i ks. proboszcz dh hm. Józef Turoń wzruszony dziękował nam za przybycie.

drużynowa pwd. Małgorzata Stopyra