Czytanie jest SUPER!!!

   Czytanie książek już od najmłodszych lat wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Czytając przenosimy się do innego, magicznego świata, w którym wszystko jest możliwe. Jedne z książek opisują ciekawe przygody, inne zostały napisane z myślą o dzieciach. W atlasach i książkach geograficznych znajdziemy mapy i informacje o najciekawszych miejscach na świecie.… Można by tak wymieniać i wymieniać…

   Uczniowie kl. II w bieżącym roku kontynuowali realizację projektu edukacyjnego pod hasłem „Z książką za pan brat”. Jednym z głównych zadań było wdrożenie dzieci do systematycznego odwiedzania biblioteki, wypożyczania i czytania książek. Przygotowany projekt edukacyjny składał się z cyklu powiązanych ze sobą zadań, realizowanych w godzinach zajęć rozwijających.

 Podsumowaniem działań w zakresie innowacji był udział uczniów w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, zorganizowanie spotkania z twórczością  J. Brzechwy dla uczniów z klasy 0, oraz prezentacja dzienniczków lektur, które uczniowie tworzyli podczas zajęć.

   Dzieci z naszej klasy do czytania nie trzeba zachęcać! Czytamy, bo lubimy!!!