Dbamy o środowisko naturalne.

Edukacja ekologiczna – to konkretne działanie w środowisku i dla środowiska. To stwarzanie dzieciom takich sytuacji, aby samodzielnie dochodziły do określonych prawd i zasad, aby same umiały wyciągać odpowiednie wnioski.

Uczniowie klasy I w bieżącym roku szkolnym podejmują wiele działań na rzecz najbliższego środowiska. W czasie zimy założyli ptasią stołówkę i regularnie dokarmiali ptaki. Na zajęciach edukacji przyrodniczej prowadzili hodowlę i obserwację rzeżuchy.

Podczas zajęć plastyczno-technicznych wykonali pomysłowe „Pożeracze baterii”

Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od  najmłodszych lat. Dzieci nie mają jeszcze ukształtowanych stereotypów, dlatego stosując odpowiednie formy i metody pracy można skutecznie i efektywnie kształtować ich postawę zgodną z etyką ekologiczną.

Tekst: Joanna Kozłowska  Zdjęcia: Joanna Kozłowska/Wiesława Kochan