DOKARMIANIE PTAKÓW

Uczniowie kl. I-III w czasie zajęć lekcyjnych  zapoznali się z tematem pomagania  ptakom przetrwać zimę.

Dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe.

W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu.

Uczniowie dbali o to, żeby w karmnikach umieszczonych przed szkołą
nie zabrakło pożywienia. Z pomocą w przygotowaniu pokarmu dla ptaków przyszli pracownicy Nadleśnictwa Gościeradów, którzy przekazali do szkoły ptasi pokarm.

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków.

Jest to również doskonała okazja do kształtowania u najmłodszych poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Serdecznie dziękujemy myśliwym z Wojskowego Koła Łowieckiego „SĘP” Mielec za pomoc.

Barbara Żmuda

Fot. Janusz Wrona