DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

Eko-wyzwania ciąg dalszy…

11 maja po raz 15 obchodzony jest Dzień Bez Śmiecenia. Edukacyjna kampania ekologiczna, dotycząca prawidłowego postępowania z odpadami opakowaniowymi organizowana jest przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. W tym roku akcja odbywać się będzie pod hasłem „Odpady to nie śmieci, to surowce. #WidzęWięcej”.

Informacja_prasowa_-_Dzien_Bez_Smiecenia_2021

Zaangażuj się!

W tym roku szczególnie zachęcamy do pobierania bezpłatnych materiałów edukacyjnych ze strony www.dzienbezsmiecenia.pl,  fanpage’a na facebooku  www.facebook.com/dzienbezsmiecenia i udostępniania ich jak najszerszemu gronu swoich przyjaciół i znajomych.   Zajrzyjcie na profil na Instagramie   www.instagram.com/dzienbezsmiecenia365/!

Wspólnie włączajmy się do akcji i w efekcie do #WidzeniaWięcej. To, co powinniśmy robić na co dzień, naprawdę nie wymaga wiele wysiłku, a tylko wspólnie budując świadomość i wiedzę coraz większej liczby osób, uda nam się osiągnąć ostateczny cel. Segregując, wspólnie zamieńmy odpady ze śmieci, w cenne surowce! 

Więcej informacji:         

www.dzienbezsmiecenia.pl,    www.facebook.com/dzienbezsmiecenia  www.instagram.com/dzienbezsmiecenia365/ 

Przypominamy o trwającej akcji:

Pozbierajmy śmieci.  Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. Może to być nasze podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub jakiś inny teren, gdzie zebrało się dużo śmieci.
Liczy się każdy śmieć usunięty ze środowiska.  Zbierz zespół, który zrobi porządki, np. na podwórku, w lesie – pozbieraj śmieci, posegreguj je i wrzuć do odpowiednich pojemników. 

Prześlij zdjęcie lub film do P. Wiesławy Kochan lub P. Anny Laskowskiej.