Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

11 lutego 2020 r.  obchodzimy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Tegoroczna edycja DBI organizowana jest pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.  Hasło ma zachęcać do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska on-line. Podczas obchodów DBI 2020 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Inicjatywy podjęte przez naszą szkołę z okazji DBI 2020:

• Zgłoszenie inicjatywy na portalu www.dbi.pl.
  • Konkurs na plakat dotyczący przewodniego hasła DBI 2020 „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”, zachęcający wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.
  • Konkurs na prezentację multimedialną: „Zasady zachowania w Internecie” – promująca pozytywne zastosowania Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
  • Przygotowanie gazetki ściennej „Dzień Bezpiecznego Internetu 2020”.

Zapraszamy uczniów do konkursów.

Wszystkich zainteresowanych nauczycieli zachęcamy do przeprowadzenia zajęć związanych z bezpieczeństwem w Internecie.

Pomogą w tym bezpłatne e-materiały dostępne na platformie edukacyjnej epodreczniki.pl. Dla chętnych platforma oferuje także edytor, który pozwala na stworzenie własnych e‑materiałów lub edycję już istniejących i udostępnienie ich uczniom.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020: Działajmy razem!

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na temat wydarzenia, pakiety materiałów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaproszenie do udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę z okazji DBI, dostępnych jest pod adresem: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html.

Zasady  bezpiecznego Internetu  – ulotka dla uczniów

E-materiały dla nauczycieli