Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W dniu 6 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym celem turnieju jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków i zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem.

Do eliminacji gminnych przystąpiły cztery  drużyny  szkół  podstawowych: PSP w Rzeczycy Długiej, PSP w Woli Rzeczyckiej, PSP w Chwałowicach, PSP w Antoniowie  oraz trzy drużyny gimnazjum: przy PSP w Rzeczycy Długiej, PSP w Chwałowicach oraz PSP w Antoniowie.  Łącznie, do zmagań konkursowych, przystąpiło 25 uczniów.
Naszą szkołę reprezentowali:

uczniowie szkoły podstawowej:
Julia Laskowska – kl. VI,
Norbert Badura – kl. V,
Natalia Wrona – kl. VII,
Adrian Dyl – kl. VII,

uczniowie gimnazjum:
Wiktor Bera – kl. II gim.,
Patryk Kozłowski – kl. II gim.
Jakub Zmuda – kl. II gim.

Uczniowie  rozwiązywali: test wiedzy o ruchu drogowym oraz test dotyczący pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele: Wiesława Kochan, Urszula Urbańska, Zofia Moskal, Elżbieta Drzewi oraz policjanci: mł. asp Tomasz Woźniak i asp.szt. Józef Hajdo.

Drużynowo  zwycięzcami konkursu zostali:
– w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – PSP w Rzeczycy Długiej,
II miejsce – PSP w Antoniowie,
III miejsce – PSP w Woli Rzeczyckiej,
– w kategorii gimnazjum:
I miejsce – gimnazjum przy PSP w Rzeczycy Długiej,
II miejsce – gimnazjum przy PSP w Antoniowie,
III miejsce – gimnazjum przy PSP w Chwałowicach,

Dyrektor szkoły pan Tadeusz Stopyra wręczył zwycięskim drużynom pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali również opaski odblaskowe i słodkie upominki.

Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, która z pewnością zaowocuje w przyszłości zwiększeniem naszego wspólnego bezpieczeństwa. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się drużyny, które zajęły pierwsze miejsca.

Zwycięskim drużynom gratulujemy i  życzymy sukcesów w kolejnym etapie  turnieju BRD.

Wiesława Kochan