Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

26 marca 2019r. w Urzędzie Gminy Radomyśl nad Sanem odbyły się etap gminny  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

Gminne eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych i były reprezentowane przez 21 uczniów ze Szkół Podstawowych z: Chwałowic, Antoniowa, Rzeczycy Długiej, Woli Rzeczyckiej i Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem.

Naszą szkołę  reprezentowali:

grupa młodsza-

• Alicja Bera – kl. IV
  • Maria Stefanowska – kl. IV
  • Justyna Piątek – kl. IV

grupa starsza-

• Jakub Żmuda – kl. III gimnazjum
  • Justyna Środek – kl. VIII
  • Natalia Perła kl. VII

Jury w składzie: przewodniczący komisji – asp. Sławomir Bąk oraz sekretarz – asp. Rafał Kata, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, po zmaganiach podsumowało wyniki. I miejsce w grupie starszej uzyskał Jakub, Justyna uzyskała miejsce III. Kuba zakwalifikował się do etapu powiatowego.

24 kwietnia 2019 r. w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W eliminacjach uczestniczyli zwycięzcy eliminacji gminnych, przeprowadzonych na terenie poszczególnych gmin powiatu stalowowolskiego.

Turniej przeprowadzono dwuetapowo: część I stanowił test sprawdzający, a następnie osoby z najlepszymi wynikami z każdej kategorii wiekowej musiały zmierzyć się z zestawem pytań, na które odpowiadali przed komisją. Jakub zajął II miejsce.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Żmuda