Góra Grosza 2023

„Człowiek jest tyle wart, ile  może dać  drugiemu człowiekowi”
św. Jan Paweł II

GÓRA GROSZA to ogólnopolska akcja podczas której zbierane są monety na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Wrzucając monetę  tworzymy   Górę Grosza i jednocześnie  przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

W tym roku szkolnym  usypaliśmy po raz kolejny naszą małą Górę Grosza, która dla potrzebujących bardzo wiele znaczy. Nasza szkolna Góra Grosza w tym roku miała wartość  271, 04 zł. Najwięcej grosików uzbierała klasa I – 54,86 zł,  co w przeliczeniu na jednego ucznia daje kwotę 4, 98 zł.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w  akcję!