I PIKNIK PATRIOTYCZNY

Piknik rozpoczęliśmy wysłuchaniem Mazurka Dąbrowskiego – Hymnu Polski.

Następnie zaprezentowała się 4 Drużyna Harcerska „Granatowa 4” im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego, która zademonstrowała zastosowanie pałatek. W międzyczasie odbywały się zabawy rekreacyjne dla dzieci.

Z kolei przyszedł czas na część główną pikniku – Przegląd Piosenki Patriotycznej. Udział w nim wzięli uczniowie szkoły oraz chór Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach „Zgrana Paka” pod dyrekcją P. Pawła Słowika i zespół „Nutka”. Po przeglądzie uczniowie szkoły odebrali nagrody i wyróżnienia otrzymane w konkursach organizowanych przez GCK i naszą szkołę. W imieniu syna Jakuba Żmudy zaświadczenie Podkarpackiego Kuratora Oświaty potwierdzające uzyskanie tytułu finalisty w konkursie z historii odebrał P.Dariusz Żmuda.

Na zakończenie mogliśmy obejrzeć pokaz sprawności Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie, a na Orliku rozegrany został mecz piłki nożnej.

Bardzo cieszymy się, że towarzyszyło nam wielu gości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku poprawimy niedociągnięcia i jeszcze lepiej będziemy się bawić.

Tadeusz Stopyra