„Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 07 czerwca br. nasza szkoła uczestniczyła w IV edycji największej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”. Tego dnia nasi wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami – zamienili sale klasowe na tzw. „zieloną klasę”, która znajduje się wśród drzew na terenie szkoły. Wszyscy uczestnicy akcji zaopatrzeni w przyniesione przez siebie książki, wygodnie usiedli tam, gdzie mieli ochotę i o godz. 10:00 – oddali się czytaniu. Jednak mimo pięknej, aczkolwiek upalnej pogody – po jakimś czasie musieliśmy przenieść akcję do budynku szkoły, co wywołało protest zwłaszcza najmłodszych uczniów. Tak właśnie spodobało się czytanie   w plenerze, że z pewnością trzeba organizować takie zajęcia w innych miejscach, niż sale lekcyjne.

Celem akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa, ale także uświadamianie, że czytanie może być przyjemnością, że książkę można zabrać wszędzie; przy okazji została podjęta próba pobicia rekordu w liczbie osób czytających, do której zgłosiło się 3073 instytucji z Polski i z zagranicy.

Tego dnia nastąpiło również podsumowanie konkursów na najciekawszą recenzję o swojej ulubionej książce oraz filmików promujących czytelnictwo, które zostały zaprezentowane uczniom.
Więc – jak nie czytamy, jak czytamy… a jeśli ktoś nie jest przekonany do czytania – to zawsze może się do nas przyłączyć.

tekst: J. Dudzińska
zdjęcia: M. Pater-Łosek