JAKUB ŻMUDA LAUREATEM VI DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO!!!

W dniu 14 listopada br. miała miejsce w  Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie –  uroczysta gala podsumowująca VI Dyktando Niepodległościowe w województwie podkarpackim. Wówczas zaproszeni laureaci oraz ich opiekunowie odebrali nagrody i gratulacje od Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch, prezesa Fundacji „Zawsze warto” Pana Marka Wasiaka oraz Dyrektora Biura Wojewody Podkarpackiego Pani Karoliny Bogus.

Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się Jakub Żmuda z klasy III gimnazjum wraz z nauczycielką panią Joanną Dudzińską.

W tym wyjątkowym roku nasza szkoła uczestniczyła po raz pierwszy w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” zorganizowanym przez krakowską Fundację „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów. Ponadto w naszym województwie pieczę nad przebiegiem konkursu objęło Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Partnerem medialnym było – Radio Rzeszów.

W dyktandzie uczestniczyło ponad 54 000 uczniów z sześciu województw. Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizowali w ramach swojego województwa w trzech kategoriach: 1.) klasy IV – VI szkoły podstawowe,  2.) klasy VII – VIII szkoły podstawowe i III gimnazjum oraz 3.) szkoły ponadgimnazjalne.

Na Podkarpaciu – W etapie szkolnym dyktanda uczestniczyła największa liczba uczniów, bo 12 331, w tym 30 uczniów naszej szkoły w kategorii 1 i 2. Do etapu wojewódzkiego mogli dostać się uczniowie z wynikami powyżej 75% uzyskanych punktów, których prace były dodatkowo weryfikowane przez organizatorów w danym województwie. Do tej części konkursu mogło zakwalifikować się tylko po 20 uczniów z najlepszymi wynikami w każdej kategorii.

Etap wojewódzki odbył się 7 listopada br. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie koło Strzyżowa, gdzie w sumie 60 finalistów województwa podkarpackiego (w swoich kategoriach) – napisało kolejne dyktando. Wśród tych uczniów – znalazł się Jakub Żmuda, który zajął 9 miejsce w swojej kategorii, uzyskując tym samym tytuł laureata.

Jesteśmy dumni, że Kuba znalazł się w czołówce uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z konkursu nie tylko w naszym regionie, ale i wśród wszystkich województw, które brały udział w tej pięknej akcji.

Serdecznie gratulujemy Kubie i życzymy kolejnych sukcesów.

J. Dudzińska