Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. W ostatnim czasie do naszej szkoły dotarł dyplom z podziękowaniami za udział w XX edycji Góry Grosza. Jak  zwykle nasi uczniowie spisali się wzorowo! Niektóre słoiki „pękały w szwach”. W sumie  zebraliśmy 401,08 złotych co przy niewielkiej ilości uczniów w szkole jest wynikiem imponującym. Niejednokrotnie już uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią dzielić się z potrzebującymi. Zgromadzone  pieniążki zostały posegregowane nominałami a następnie skrupulatnie policzone, zapakowane  i za pośrednictwem Poczty Polskiej  przesłane na adres siedziby organizatora akcji – Towarzystwa Nasz Dom. Fundusze ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka. Podczas tegorocznej akcji zebrano aż 13645  sztuk monet różnych nominałów. Dlatego  podziękowania należą się dziewczętom z Samorządu Uczniowskiego: Oli Dudzńskiej, Emilce Sołtys, Tosi Hołody, Wiktorii Foltarz i Julce Laskowskiej za to, że chętnie podjęły się policzenia i segregowania pieniędzy.

Kolejną dobroczynną akcją w naszej szkole jest  zbieranie plastikowych zakrętek. Tuż przed zamknięciem szkół z powodu pandemii kilka worków zakrętek przekazaliśmy do Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Stalowej Woli, którego podopieczną jest chora Emilka.

Dziękujemy wszystkim, którzy mają Wielkie Serce i zawsze myślą o chorych, słabszych i tych, którzy potrzebują pomocy.

Pamiętajmy: DOBRO POWRACA!