Jesienne świętowanie

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty . Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, którą zainicjował król Stanisław August Poniatowski.
           Pomysł ustanowienia święta, które nawiązuje do powstania KEN narodził się w środowisku Związku Nauczycielstwa Polskiego w 1952 roku.  Święto zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku.   Od 1982 roku na mocy ustawy Karty Nauczyciela obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej, choć potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela.
            Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię. Klasa VIII przygotowała przedstawie, uczniowie klasy 4 zaśpiewali wesołą piosenkę, a  klasa III zaprezentowała piękny taniec.
              Z okazji tego ważnego święta Samorząd Szkolny  przeprowadził plebiscyt na Najsympatyczniejszego Nauczyciela. Jednogłośnie  ten tytuł  otrzymał  Pan Janusz Wrona.
         Dzień Edukacji Narodowej to święto  wszystkich pracujących  na rzecz oświaty w naszej szkole:
–  Nauczycieli, dzięki którym zdobywamy wiedzę,
– Pań pracujących w kuchni i przygotowujących pyszne obiadki,
– Pań  dbających o czystość i porządek w szkole i wokół niej,
– Pana Grzegorza „Złota Rączka”.
– Pani księgowej liczącej każdy grosik
– emerytowanych  pracowników naszej szkoły.
      Wszystkim z całego serca składamy podziękowania i życzymy wszystkiego dobrego!

Połowa października to także  Dzień Papieski. Uczniowie  klasy  V przygotowali „lekcję” na temat świętości naszego papieża. Tradycyjnie wszyscy odśpiewali „Barkę” a Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich słodką niespodziankę w postaci pysznych kremówek.
Tekst: Justyna Piątek
Zdjęcia: Anna Laskowska