Jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie!

26 listopada 2019 r. od dziś będzie dla naszej szkoły dniem szczególnym, a  wszystko za sprawą otrzymania Certyfikatu przyjęcia Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Antoniowie do Rejonowej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. W ubiegłym roku podjęliśmy decyzję o przystąpieniu naszej szkoły do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Po przeprowadzeniu wstępnej diagnozy potrzeb w naszej szkole zaobserwowaliśmy potrzebę podjęcia różnorodnych działań w 3 różnych obszarach. Były to obszary zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz bezpieczeństwa. Poprzez realizację wielu działań, w które oprócz całej społeczności szkolnej zaangażowali się również rodzice, z radością zaobserwowaliśmy poprawę. Uczniowie chętnie i coraz częściej zamieniają słone i słodkie przekąski na owoce i warzywa, zwiększyła się również ilość spożywanej wody i nabiału. Dzieci jeszcze bardziej polubiły aktywność fizyczną o czym świadczą częste wyjazdy na wycieczki rowerowe, wyjazdy na basen, w sezonie zimowym na sanki i lodowisko oraz duża liczbą uczniów zapisana na  sportowe zajęcia pozalekcyjne. Zwiększyła się również nasza świadomość dotycząca bezpieczeństwa w na drodze, podwórku jak również w świecie wirtualnym. Szkoła Promująca Zdrowie to nie tylko działania w wyżej wymienionych obszarach, możemy pochwalić się szerokim wachlarzem różnorodnych aktywności, w których nasi uczniowie bardzo dobrze sobie radzą i tym samym są powodem do dumy dla rodziców i nauczycieli. Mamy nadzieję, że razem damy radę zmienić na stałe nasze nawyki żywieniowe i wprowadzając w życie aktywność fizyczną przyczynimy się do poprawy jakości naszego życia a w przyszłości będziemy mogli dołączyć do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.                                                                                                                      Szkolni koordynatorzy Szkoły Promującej Zdrowie:                           Agata Wąsikowska, Anna Laskowska.