Jubileusz XXX-lecia szkoły w Warszawie

Na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli zaprzyjaźnionej  Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Warszawie uczestniczyliśmy w obchodach rocznicowych XXX-lecia szkoły, które odbyły się 16 czerwca 2018r.

Bardzo miło było nam uczestniczyć w tej uroczystości ponieważ jedną z patronek szkoły jest osoba związana z Antoniowem – Pani Maria Grabowska, a współpraca naszych szkół jest wieloletnia.

Ważne było dla nas również, by w 100. rocznicę odzyskania niepodległości mogliśmy oddać hołd Nauczycielom Tajnego Nauczania, którzy z narażeniem życia powadzili zajęcia i wychowywali następne pokolenia Polaków.

Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy pięknie wydaną historię szkoły oraz niespodziankę – kilka egzemplarzy książki napisanej przez uczennicę szkoły. My z kolei przekazaliśmy album PORTRETY ze zdjęciami fotografa mieszkającego w Warszawie, na Ursynowie z fotografią Pani Marii Grabowskiej i innymi zdjęciami osób zaangażowanych w życie naszej gminy.

Mamy nadzieję, że wieloletnia współpraca naszych szkół zaowocuje wymianą dzieci.

Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie, wójtowi gminy za udostępnienie busa oraz Panu Konradowi za bezpieczny transport.

Tadeusz Stopyra