„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Dyrektor i nauczyciele szkoły dołączają się do życzeń, by każdy dzień spędzony w szkole przyniósł uczniom same radosne chwile.

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania. Jako nauczyciele, zadbaliśmy o to, aby był to dzień inny niż zwykle i, przede wszystkim, aby uśmiech nie znikał z buzi naszych uczniów, bo, jak powiedział J. Korczak – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.  🙂

Tego dnia spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy podziwiać wyjątkowe występy wokalne oraz taneczne naszych niezwykle zdolnych uczniów. Były piosenki po polsku i po angielsku oraz tańce – walc wiedeński, samba, tango, rumba, a na koniec grupowa „belgijka”.

Kolejnym punktem obchodów była gra terenowa „W krainie Alicji…” – na motywach książki „Alicja w Krainie Czarów”. Każda klasa musiała zmierzyć się z dziesięcioma, nieraz niełatwymi, zadaniami. Wśród nich znalazły się m.in. takie konkurencje jak: przejście norą króliczą na czas, budowa domku z kart, rysowanie kota ze znikającym uśmiechem, czy odczytywanie napisów stanowiących odbicie lustrzane. Zadania te wyzwoliły wśród naszych uczniów, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych, ducha rywalizacji.

Po rozgrywkach na uczniów czekała pyszna pizza, o którą zadbała Rada Rodziców. Był to niewątpliwie najsmaczniejszy element dnia.

Drodzy Uczniowie, mamy nadzieję, że czuliście się tego dnia wyjątkowo i będzie wspominać go miło i z uśmiechem na buzi. 🙂