Klasa czwarta i fabryka czekolady

Gra dydaktyczna na motywach książki, certyfikat ze Złotym Kluczem i fondue czekoladowe – tak wyglądała lekcja języka polskiego w klasie czwartej, podczas której omawialiśmy niezwykle „smakowitą” lekturę „Charlie i fabryka czekolady”.

Lekcję rozpoczęliśmy od rozgrywek zespołowych, podczas których uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również sprytem i umiejętnością pracy w grupie. Oprócz zadań sprawdzających znajomość lektury, uczniowie zaprezentowali także swoją kreatywność oraz zdolności plastyczne.

Drużyna, która uzyskała największą ilość punktów, w nagrodę otrzymała certyfikat ze Złotym Kluczem i, tym samym, stała się nowym właścicielem fabryki czekolady Willy’ego Wonki.

Ostatnią część lekcji stanowiła mała uczta smaków – fondue czekoladowe, która pozwoliła nam poczuć się jak w malutkiej fabryce czekolady. Bardzo dziękujemy Mamie Marysi, która przygotowała dla nas tę słodką atrakcję.