Narodowe Czytanie „Balladyny”

W tym roku, podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania – akcji odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

W piątek 4 września  w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Celem akcji jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez wspólne czytanie największych dzieł polskiej literatury.

W tegorocznym przedsięwzięciu wybrane zostało dzieło Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Prezydent RP Andrzej Duda, w liście zachęcającym do współtworzenia akcji, napisał – Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, chętnie wzięliśmy udział w akcji. Tym razem jednak, ze względu na czas epidemii, nie mogliśmy, niestety, zebrać się wszyscy razem, a więc przystąpiliśmy do czytania w klasach – w nielicznych grupach. Starsi uczniowie zapoznali się z dziełem pisanym, natomiast młodsi – obejrzeli przedstawienie teatralne.