O Niezłomnych z Antoniowa.

13 czerwca uczniowie III klasy gimnazjum odwiedzili Publiczną Bibliotekę w Antoniowie, gdzie zorganizowane zostało spotkanie z panią Marią Kowalską.

Tematem przewodnim spotkania stały się dzieje i losy Żołnierzy Wyklętych, pochodzących z Antoniowa i naszego regionu.

Pani Maria, jako siostrzenica dwóch Żołnierzy Niezłomnych, a zarazem świadek pośredni jak i bezpośredni, przybliżyła uczniom sylwetki swoich wujów tj. ks dr Franciszka Jana Lądowicza  oraz Stanisława Lądowicza.  Z wielkim zaangażowaniem, a niekiedy wzruszeniem opowiadała o trudnych wojennych i powojennych  czasach w jakich przyszło im żyć. Wyjaśniła gimnazjalistom kim byli Żołnierze Wyklęci, jak byli prześladowani i jakie represje wobec nich stosowano.

Była to żywa lekcja historii, ale też lekcja wychowania patriotycznego, za którą Pani Marii serdecznie dziękujemy.

Edyta Międzik