Otwarcie siedziby Wojskowego Biura Historycznego

Delegacja naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości otwarcia siedziby Wojskowego Biura Historycznego im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego połączonej z odsłonięciem pomnika Patrona WBH i wystawą oraz okolicznościowym wykładem dr. Jerzego Kirszaka.

Na to niezwykłe wydarzenie udaliśmy się na zaproszenie Wojskowego Biura Historycznego, w miniony wtorek – 18 grudnia.

Głównymi punktami uroczystości było odsłonięcie popiersia gen. Kazimierza Sosnkowskiego, którego dokonali – minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz p. Halina Babińska – wdowa po adiutancie gen. Sosnkowskiego, oraz symboliczne otwarcie siedziby WBH. Na tę okoliczność minister Błaszczak wręczył dyr. WBH Sławomirowi Cenckiewiczowi pamiątkowy klucz.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem gen. Sosnkowskiego uczestniczyliśmy w okolicznościowym wykładzie dr. Jerzego Kirszaka na temat stanowiska generała wobec Powstania Warszawskiego ‘44.

Pani Halina Babińska bardzo ucieszyła się z obecności reprezentacji naszej szkoły i obiecała, że w niedalekiej przyszłości, wraz z dyr. Cenckiewiczem oraz dr. Kirszakiem, na pewno przyjadą do Antoniowa.

Możliwość udziału w tej niezwykłej uroczystości był dla nas dużym wyróżnieniem i niezapomnianą lekcją historii.

M. Pater-Łosek