Posprzątajmy swój kawałek świata

Akcja „Sprzątanie świata” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

Również uczniowie z naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do akcji. W poniedziałek 20.09.2021r. uczniowie uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez leśniczego Pana Macieja Stopyrę i Pana Zdzisława Wojtaszka. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat ochrony środowiska oraz pracy leśnika. Otrzymali również pamiątkowe gadżety.

Następnie wszystkie klasy wraz z wychowawcami  wyruszyły  w teren. Pomimo niepewnej pogody, dzieci i młodzież z zaangażowaniem zabrała się do pracy.

Relacja z przebiegu akcji  Akcja „Sprzątanie Świata 2021”