Rekomendacje MEN w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Szanowni Państwo!

Poniżej przedstawiam rekomendacje MEN w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa. Są to przede wszystkim zasady higieny i postępowanie jakie powinni zastosować rodzice w przypadku zachorowań nie tylko w przypadku koronawirusa, lecz również w przypadku grypy i innych chorób.

Szkoła jako środowisko, do którego licznie uczęszczają dzieci i młodzież w wieku od 3 (przedszkole) do 15 lat, jest narażona na zarażenia od osób chorych.

W związku z powyższym proszę rodziców o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronach MEN i zastosowanie się do zaleceń.

W szkole zapewniamy w toaletach ciepłą wodę, mydło w dozownikach i papierowe ręczniki. Przy umywalkach umieszczona została instrukcja mycia rąk. Nauczyciele i wychowawcy przeprowadzą również zajęcia informujące o zasadach zachowania higieny. W przypadku stwierdzenia, że uczniowie źle się czują, jak do tej pory będziemy powiadamiać o tym rodziców.

PODSTAWOWE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE.

Infolinia NFZ: 800 190 590

Tadeusz Stopyra