Ruch to zdrowie

W okresie zimowym prowadzimy mniej ruchliwy tryb życia. Są jednak sposoby, aby na świeżym powietrzu rozruszać swoje ciało. Zima w tym roku dopisuje,  więc w pełni korzystamy z jej uroków.

Podczas  zajęć wychowania fizycznego  odwiedzamy pobliską górkę, gdzie można  zjeżdżać na sankach. 24 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wybrali się na lodowisko do Stalowej Woli. Wśród uczniów byli i początkujący i zaawansowani łyżwiarze.  Ci pierwsi dzielnie walczyli i zrobili postępy, natomiast zaawansowani w jeździe mogli doskonalić swoje umiejętności.  Dla nikogo nie straszne  były potknięcia,  wywrotki i upadki – wszystkie kończyły się uśmiechem. Także minus 5 stopni na termometrze nikomu nie przeszkadzało w zabawie i  jeszcze na lodowisku padały pytania o następny wyjazd. Zapewne taki się jeszcze odbędzie tej zimy. A po łyżwach  była ciepła herbatka i posiłek w pizzerii.

Tekst: Anna Laskowska                                                                                     Zdjęcia: Anna Laskowska, Agata Wąsikowska, Janusz Wrona