ŚNIADANIE DAJE MOC!

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i dlatego daje moc! Zaczynając dzień śniadaniem  mamy zagwarantowaną lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się. Osoby spożywające codziennie śniadanie są  także mniej podatne na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i otyłość.
  Samorząd szkolny tak jak w poprzednich latach zorganizował akcję zdrowego śniadania. 8 listopada uczniowie przynieśli  składniki i wspólnie tworzyli własne przepyszne smakołyki, które  szybko się pojawiały i jeszcze szybciej znikały. Na stolikach królowały owoce i warzywa w postaci kolorowych kanapek, tortilli a nawet koktajli.
  Pamiętajmy o zasadach zdrowego żywienia i stosujmy się do nich nie tylko 8 listopada!

Tekst: Alicja Bera
Zdjęcia:  Anna Laskowska, Danuta Rolek, Wojciech Stańkowski