Spotkanie z policjantem

Dokąd prowadzą narkotyki? Jak działają dopalacze?  – na te i na inne pytania dotyczące środków odurzających oraz bezpieczeństwa w szkole, a także poza nią, starał się odpowiedzieć policjant, który odwiedził w ostatnim czasie naszą szkołę.

16 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z asp. sztabowym Robertem Kotwicą – z zespołu ds. nieletnich KPP w Stalowej Woli. Policjant przypomniał młodzieży, że w polskim prawie wszystko, co jest związane z narkotykami (posiadanie, zażywanie, sprzedawanie) jest nielegalne. Ostrzeżenia dotyczyły również dopalaczy, które, jak zaznaczył funkcjonariusz, upośledzają funkcje mózgu i prowadzą do śmierci.

Tematyka spotkania dotyczyła również bezpieczeństwa w szkole, jak i poza nią. Policjant zwrócił uwagę na odpowiednie zachowanie uczniów w drodze do i ze szkoły. Wspomniał m.in. o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych oraz odpowiednim poruszaniu się na rowerze. Nasz gość zwrócił również uwagę dzieci na to, aby nie przynosiły do szkoły żadnych ostrych narzędzi, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu oraz życiu innych.

Pod koniec prelekcji nasi uczniowie mogli skorzystać z możliwości zadawania pytań. Jak się okazało, było ich bardzo dużo. Młodzież pytała nie tylko o nurtujące sprawy związane z tematyką zajęć, ale także o pracę w policji, czy istotę posiadania broni.