sprzątanie świata 2023

„Sprzątanie świata łączy ludzi”, czyli „Sprzątanie Świata 2023″
   „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 r., w Polsce obchodzonego po raz 30. Sprzątanie Świata – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Certyfikat uczestnictwa będący oficjalnym potwierdzeniem udziału w 30. Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Dlaczego sprzątamy świat?
   Akcja Sprzątanie Świata to wydarzenie, w którym biorą udział głównie uczniowie szkół. Ma to na celu pokazanie ludziom, że zaczynając od sprzątnięcia najbliższej okolicy, zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko.
   Bez wątpienia zbieranie odpadów ma kluczowe znaczenie dla całej naszej planety i dla całej ludzkości. Nie można dłużej godzić się na wysypywanie ogromnych ilości śmieci na lądach i oceanach. 

   Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się również do tej wspaniałej akcji. Wraz z wychowawcami, posprzątali  tereny wokół szkoły i okoliczne lasy.  Akcja Sprzątanie Świata była nie tylko okazją do uporządkowania naszego otoczenia, ale także doskonałą lekcją ekologii i odpowiedzialności za planetę. Dzieci zdobyły wiedzę na temat ochrony środowiska i nauczyły się, jakie działania mogą podjąć, aby przyczynić się do poprawy stanu naszej planety. Uczniowie pomagali również w budowie ekologicznej Klasy z Drewna a także utworzyli wspaniały szkolny Klimatyczny Zakątek.

   Jako społeczność szkolna jesteśmy dumni z naszych wysiłków i chcemy kontynuować nasze inicjatywy proekologiczne w przyszłości.

   Dzięki udziałowi w akcji Sprzątanie Świata nasi uczniowie zdobywają świadomość ekologiczną, która będzie towarzyszyć im przez całe życie.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną pracę na rzecz środowiska.

Główny Koordynator Akcji Sprzątanie Świata – Polska – Grzegorz Mikosza napisał do nas:
„Dziękujemy za udział w 30. Akcji Sprzątanie świata – Polska!

Tegoroczna, jubileuszowa Akcja przebiegała pod hasłem, „Sprzątanie świata łączy ludzi” i jesteśmy dumni, że od 30 lat razem z Wami tworzymy wspaniałą społeczność osób, którym bliska jest troska o naszą planetę. Obserwując corocznie tak ogromne zaangażowanie Uczestników w całej Polsce, jesteśmy przekonani, że razem mamy moc zmieniania świat w lepszy. W imieniu Fundacji Nasza Ziemia dziękujemy Wam z całego serca za tak liczny udział w tegorocznej Akcji. Dzięki Wam z optymizmem patrzymy w przyszłość. Ciągle jest nas wielu, aby dbać o naszą planetę, która coraz bardziej wymaga naszej troski i uważności.
Nasze wspólne działania zostaną, jak co roku, podsumowane i opublikowane w raporcie Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Z zielonymi pozdrowieniami, Grzegorz Mikosza
Główny Koordynator Akcji Sprzątanie Świata – Polska
Fundacja Nasza Ziemia
WWW | FB | Instagram” 

tekst: Wiesława Kochan;
zdjęcia: Malwina Kiełbasa, Joanna Kozłowska, Anna Laskowska, Danuta Rolek