Szlachetna Paczka 2018

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku postanowiliśmy pomóc Panu Sławomirowi.

Ofiarujmy cząstkę siebie i sprawmy, aby  najbliższe Święta Bożego Narodzenia były dla Pana Sławomira pełne radości!

Potrzebne produkty prosimy składać w gabinecie pedagoga szkolnego do dnia 5 grudnia 2018r.

Pan Sławomir (41 l.) mieszka samotnie w wynajętym niewielkim mieszkaniu, w małym miasteczku. Nie danemu było założyć swoją rodzinę. Od ponad dziesięciu lat cierpi na depresję. Przed chorobą prowadził niewielką działalność gospodarczą. Żyje bardzo skromnie. Jego przychody to ogółem kwota 654 zł. Po opłacaniu czynszu i lekarstw (520 zł) pozostaje na życie bardzo skromna kwota 134 zł. Mimo tak trudnej sytuacji życiowej Pan Sławek próbuje jakoś sobie radzić. Codziennie chodzi na zajęcia. Cieszy się bardzo, że może tam uczyć się np. gotować. Mimo swojej choroby jest bardzo „ciepłą” i skromną osobą. Do życia potrzebuje bardzo niewiele. Pan Sławek byłby bardzo wdzięczny za artykuły spożywcze oraz środki czystości. Byłby bardzo wdzięczny za nowe buty zimowe, ponieważ stare już są mocno zużyte. Marzy również o jakimś radyjku z możliwością odtwarzania muzyki, która Go uspokaja.

Potrzeby:
Artykuły spożywcze:
zapasy żywności pozwolą gospodarzowi zaoszczędzić  pieniądze na inne wydatki. Środki czystości: artykuły te pożerają lwią część budżetu. Buty obecne są już bardzo stare i zużyte, a na nadchodzącą zimę przydadzą się ciepłe buty.
Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.
Środki czystości: proszek do prania, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szampon
Obuwie: Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki
Rozmiar: 45/46
Uwagi: czarny/brąz
Specjalne upominki: Pan Sławomir marzy o radyjku z odtwarzaczem USB.

Potrzeby, które nie są rzeczami:  Pojechać kiedyś na ryby.