Szlachetna Paczka 2019

Nasza szkoła  po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka. Cel szlachetny, więc otwórzmy nasze serca!

Historia Rodziny

Pani Renata (62 lata) mieszka wraz z wnukiem (3 lata)  i synem (23 lata) w jednopokojowym mieszkaniu socjalnym. Podejmowała pracę jako sprzątaczka i radziła sobie całkiem dobrze. Wzięła kredyty, by pomóc rodzinie. Niestety, nagle straciła zięcia i jednego z synów, który pomagał w spłacie rat i teraz pani Renata nie ma wystarczających środków by pokryć zobowiązanie. Dodatkowo choruje na nadciśnienie i tarczycę, co wymaga stałego przyjmowania leków. Jej córka podjęła pracę poza miejscem zamieszkania i teraz pani Renata pomaga w opiece nad wnukiem, który mieszka razem z nią. Mieszka tam też syn, pan Mikołaj, który pracuje dorywczo. Pani Renata dostaję emeryturę w wysokości 935 zł. Po uwzględnieniu wszystkich opłat za mieszkanie i leki zostaje ok. 50 zł na członka rodziny. Najbardziej potrzebne jest wsparcie materialne – np. koce, ręczniki, pościel. Dzięki temu odciążono by panią Renatę od części wydatków. Przydatne będą również produkty żywnościowe oraz środki czystości, bo brak ich w domu.

Piękno Rodziny

Poświęcenie, jakim pani Renata obdarzyła swoją rodzinę, jest godne podziwu. To chęć pomocy dzieciom i wnukowi motywuje ją do działania. Mimo że jest jej bardzo ciężko zawsze jej priorytetem są bliscy. Jest osobą szczerą i otwartą oraz utalentowaną manualnie (wyszywa piękne obrazy). Zabawa z wnukiem sprawia jej wielką przyjemność. Uwielbia też rozwiązywać krzyżówki.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała: warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, olej, cukier, dżem, ryż, kawa, herbata, kasza, makaron, mąka.

Środki czystości: płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło / żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, poduszka, pościel (poszwy, prześcieradło)

Szczególne upominki:

Renata: zestaw krzyżówek

Mikołaj: coś przydatnego przy pracy fizycznej

Marek: klocki, zabawki

Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę!                                                   W/w rzeczy prosimy przynosić do swoich klas do 4 grudnia 2019 r.

Szczegółowych informacji udzielają:                                                              Anna Laskowska i Agata Wąsikowska