SZLACHETNA PACZKA 2020

Tysiące paczek, miliony uśmiechów- trwa weekend cudów!!!

W tym roku, kolejny raz, nasza szkoła  przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką jedną z rodzin, stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i nauczycieli. W tym roku objęliśmy pomocą Rodzinę Pani Katarzyny. Zaangażowanie rodziców, dzieci, nauczycieli oraz darczyńców spoza szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 14 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, pościele, kołdry, poduszki, koce, ręczniki, odzież, obuwie, zestaw garnków, mikser, patelnię oraz wiele innych prezentów. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych trwała  zbiórka środków pieniężnych, z których zostały zakupione brakujące artykuły. Pod koniec drugiego tygodnia akcji rozpoczęło się sprawdzanie zgromadzonych darów, a następnie wielkie pakowanie.

Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne produkty, trzeba je było zapakować w kartony. Następnie opakowaliśmy je  w ozdobny papier.  Gotowe, zakodowane paczki przekazaliśmy do głównego magazynu zlokalizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie.   Na tym zakończyło  się nasze zadanie. Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania. Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom i Darczyńcom spoza szkoły. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.