Wspomnienia ze Szczawnicy

Wycieczka szkolna to doskonała forma spędzania czasu z kolegami i koleżankami oraz poznania wspaniałych zakątków naszej Ojczyzny. Taką też formę integracji klas IV, V i VI zorganizowaliśmy na przełomie września i października wyjeżdżając na 3 dni do Szczawnicy. Niestety, pogoda niezbyt nam sprzyjała przez co musieliśmy lekko zmienić nasze wycieczkowe plany. Mimo wszystko odwiedziliśmy ciekawe miejsca i poznaliśmy ich historię.

Zwiedzanie  rozpoczęliśmy od wizyty w Pawilonie Wystawowym Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie obejrzeliśmy  film, a następnie zwiedziliśmy wystawę  dotyczącą Pienińskiego Parku Narodowego. Potem, wraz z Panią przewodnik, w strugach deszczu odbyliśmy spacer po Szczawnicy.

Drugi dzień przeznaczyliśmy na relaks w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej oraz wizytę  na prywatnej wystawie przyrodniczej Tadeusza Olesia. Pan Tadeusz od 60 lat najmuje się preparowaniem zwierząt, na swojej wystawie zgromadził ponad 260 eksponatów  zwierząt z całego świata.

Pogoda w trzecim dniu wycieczki pozwoliła nam na spacer w niezwykle urokliwym Wąwozie Homole. Po wejściu na Polanę Bukowinki zaświeciło nam słońce i mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Sądeckiego.

Ostatnim punktem – niespodzianką naszej wycieczki była wizyta w Kopalni Soli w Bochni. Niespodzianka okazała się trafiona, ponieważ wszyscy byli zachwyceni.

W dobrym towarzystwie nawet deszczowa pogoda nie była nam straszna i dlatego wycieczkę uznajemy  za udaną. Dzieci wspaniale się integrowały, były bardzo zorganizowane, przygotowane do wyjazdu. Miło było nam, wychowawcom słyszeć od pani przewodnik, gospodarzy pensjonatu i Pana kierowcy, że mamy grzeczne dzieci.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem za dofinansowanie naszego wyjazdu. Dziękujemy także rodzicom za zaufanie i powierzenie nam swoich pociech w tak trudnym czasie,  a dzieciom dziękujemy za wzorowe zachowanie 🙂

Zdjęcia: Wiesława Kochan, Małgorzata Stopyra, Anna Laskowska, Maria Stefanowska