Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej

17 maja uczniowie klas I -III oraz kl. V uczestniczyli w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej -gospodarstwa ekologicznego w Mikołajówce na Lubelszczyźnie.

Wycieczka została sfinansowana w ramach „Programu dla szkół” przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci zależnościami pomiędzy rolnikiem a producentem oraz uświadomienie dzieciom, iż owoce, warzywa oraz produkty mleczne, które są spożywane przez dzieci w ramach „Programu dla szkół” pochodzą z gospodarstw ekologicznych.

Uczniowie poznali tajniki prowadzenia sadu, który jest główną dziedziną działalności odwiedzanego gospodarstwa. Prowadząca przybliżyła dzieciom podstawowe zasady żywienia opartego na piramidzie zdrowia, zwróciła szczególną uwagę na niemarnowanie żywności. W czasie zajęć kulinarnych uczniowie pod czujnym okiem właścicielki gospodarstwa przygotowywali babeczki z jabłkami.  W tym czasie druga grupa wykonywała rysunki na temat ,,Smaczne i zdrowe”.

Podczas gdy bułeczki nabierały w piecu złotego koloru uczniowie w sadzie piekli kiełbaski oraz zwiedzali atrakcje przygotowane dla agroturystów- sauna parowa, tężnia solankowa.

Spotkanie zakończyło się degustacją jabłkowych babeczek.

Serdecznie dziękujemy firmie LUTUR za zorganizowanie wycieczki.