Wycieczka do Zamościa

W piątek, 17 czerwca uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w wycieczce do Zamościa.

W pierwszej kolejności wybraliśmy się do zamojskiego ZOO. Wizytę rozpoczęliśmy od lekcji przyrodniczej, podczas której pani przewodnik opowiadała nam o roślinach i zwierzętach z całego świata, a także poruszyła temat ekologii. Następnie ruszyliśmy na zwiedzanie ZOO. Pogoda dopisywała, więc przechadzka i oglądanie zwierząt sprawiały dużo radości. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się małpy, żyrafy, lwy oraz rozmaite gatunki ryb.

Następnym punktem programu były zajęcia w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”. Dzieci mogły obserwować etapy wytwarzania kolorowych cukierków, a także samodzielnie wykonać swoje oryginalne lizaki. Dzieciom sprawiało to ogromną radość, zwłaszcza, że wykonane przez nich słodycze barwiły języki na niebiesko. Na zakończenie każdy zakupił łakocie dla swoich bliskich.

Później spotkaliśmy się z panią przewodnik, z którą podziwialiśmy zabytki Zamościa: Ratusz, kolorowe kamienice, Katedrę św. Tomasza Apostoła. Zajrzeliśmy nawet na urokliwe podwórka miejskie, oglądaliśmy wystawę historycznych strojów wojskowych, a także fragment muru obronnego.

Zmęczeni, ale ze śpiewem i w dobrych humorach wróciliśmy do Antoniowa.

Wycieczka, którą w całości sponsorowała GKRPA w Radomyślu nad Sanem, okazała się wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody i historii.