WYJAZD NA DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR

W dniu 31 marca 2023 roku uczniowie klasy VII oraz VIII naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. W ramach obchodów święta jednostki zorganizowano Dni Otwartych Koszar dla młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie w czasie wizyty w jednostce wojskowej zostali zapoznani z historią jednostki, zasługami naszego patrona generała Kazimierza Sosnkowskiego dla rozwoju armii Polskiej w okresie międzywojennym oraz dzisiejszymi problemami naszego wojska. Wizyta i wykład w Izbie Tradycji dostarczyły nam bardzo dużo cennej wiedzy. Ponadto uczestniczyliśmy w pokazach sprzętu i uzbrojenia wojskowego takiego jak śmigłowce, karabiny różnego rodzaju, samochody wojskowe, kierowane wyrzutnie rakiet przeciwpancernych, artyleria przeciwlotnicza. Uczestniczyliśmy w pokazach wyszkolenia i sprawności żołnierzy.
Po szczegółowym instruktażu na temat obchodzenia się z bronią udzielonym przez żołnierzy i pod ich opieką nasi uczniowie strzelali na strzelnicy z karabinków ASG. Po wizycie na strzelnicy uczestniczyliśmy w uroczystej defiladzie pododdziałów oraz wręczeniu proporców rozpoznawczych pododdziałów. Udział w Dniach Otwartych Koszar dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy dowódcy jednostki oraz żołnierzom za miłe przyjęcie oraz ukazanie żołnierskiej pracy. Organizacją wyjazdu oraz opieką nad uczniami w czasie wycieczki zajmowali się: dyrektor szkoły Tadeusz Stopyra, Małgorzata Stopyra, Dariusz Żmuda.