Mieszkamy w bliskim sąsiedztwie lasów i mamy możliwość obcowania z naturą na co dzień. Często też na swojej drodze spotykamy różne zwierzęta, które możemy obserwować w ich środowisku naturalnym. Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Gościeradów Panem Marcinem Zakościelnym dostarczyło nam jeszcze więcej cennych informacji.
27 września w naszej szkolnej „Klasie z drewna” Pan Marcin przeprowadził baaardzo ciekawą lekcję przyrody i zaskoczył nas dużą ilością eksponatów pochodzących z wystawy w budynku Nadleśnictwa. Zobaczyliśmy i jednocześnie mogliśmy dotknąć min. lisa, wydrę, bobra, zająca, jenota i warchlaka czyli młodego dzika. Uczniowie także niejednokrotnie zaskoczyli swoją wiedzą na temat zwierząt żyjących w naszych lasach. Na zakończenie spotkania odbyła się zgadywanka pt. „Czyje to tropy?”
Dzięki ciekawym opowięściom Pana Marcina spotkanie było bardzo interesujące zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów naszej szkoły.
Zdjęcia: Anna Laskowska, Janusz Wrona