ID-MPN 8.06.2019 r. Antoniów

Sprawozdanie z zawodów sportowych – Piłka nożna w Antoniowie

8 czerwca 2019 r. na obiekcie sportowym ORLIK w Antoniowie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini piłce nożnej.

Zawodnicy stojący od lewej: Norbert Badura (VI), Adrian Foltarz (VII), Tomasz Wójcik (VI), Dawid Bernat (VI), Paweł Hołody (V), Kacper Furman (III), Wiktor Olech (VI), Maciej Dąda (V).

Schemat rozgrywek:

  Antoniów Radomyśl nad Sanem Rzeczyca Długa Chwałowice PKT Liczba bramek
Antoniów X 3 : 3 1 : 1 4: 2 5 8 : 6
Radomyśl nad Sanem 3 : 3 X 1 : 2 3 : 0 4 7 : 5
Rzeczyca Długa 1: 1 2 : 1 X 2 : 2 5 5 : 4
Chwałowice 2 : 4 0 : 3 2 : 2 X 1 4 : 9

Pierwszy meczu zagraliśmy z drużyną z Radomyśla. Mecz nie wydawał się trudny ale już w pierwszej minucie strzelili nam bramkę. Po kolejnych minutach gubienia się na boisku przez wszystkich zawodników w końcu po wejściu Maćka do gry poukładaliśmy swoje szyki i Kacper oraz Tomasz zdobyli trzy gole. Na pięć minut przed końcem Maciek zabawił się w obronie i stracił piłkę. Wykorzystał to przeciwnik i strzelił nam drugą bramkę. W ostatnich sekundach meczu drużyna przeciwna strzeliła wyrównującą bramkę.

Drugi mecz nasi chłopcy rozegrali z drużyną z Rzeczycy Długiej. Tu przeciwnik był silniejszy. Atakował stale. Odpowiadaliśmy kontrą ale mieliśmy słabą skuteczność. Drużyna nasza wydobyła z siebie wszystkie siły i ten mecz zakończyliśmy remisem.

Czekał nas najtrudniejszy mecz z drużyną z Chwałowic. Nasi chłopcy odpoczywali tylko kilka minut po wymagającym meczu z Rzeczycą Długą. Wiedzieliśmy tylko, że drużyna z Chwałowic nie jest w najlepszej formie, gdyż wcześniej przegrała mecz z Radomyślem 3 do 0. Po kilku minutach meczu, Tomasz zszedł z boiska – podarł buta. Sytuację uratował Przemek Furman dając mu swoje turfy. Po powrocie na murawę Tomasz w krótkim czasie strzelił trzy bramki. W tym jednak meczu nie odpuszczaliśmy do końca i zakończyliśmy grę z dwubramkową przewagą.

Decydującym dla nas meczem był mecz Radomyśl Rzeczyca. Wygrana lub remis  Radomyśla dawała Radomyślowi I miejsce. Wygrana Rzeczycy z większą różnicą bramek dawała Rzeczycy I miejsce. Stało się jednak inaczej, według scenariusza, dla nas najbardziej korzystnego. Wygrała Rzeczyca z małą różnicą bramek i to dało nam I miejsce w dzisiejszych zawodach.

Tomasz strzelił cztery bramki zaś Kacper dwie.

Zawodnikom dziękujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekun zawodników – Janusz Wrona