Informacja o wycieczce Zakopane – Oświęcim

W dniach 9 – 11 czerwca 2021 r. uczniowie klasy VI, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce Zakopane – Oświęcim. Pierwsze dwa dni uczniowie uprawiali turystykę w Tatrach zaś w trzecim dniu zwiedzali Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny KL Auschwitz – Birkenau.

Pierwszy dzień: przejazd autokarem z Antoniowa do Zakopanego, spotkanie z przewodnikiem pod Wielką Krokwią, przejście pod Reglami i Doliną Stroążyską, przejście przez Zakopane do kolejki na Gubałówkę, wyjazd kolejką na Gubałówkę, przejście na Butorowy szczyt i zjazd kolejką krzesełkową, przejazd autokarem do Kościeliska, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Drugi dzień: przejazd autokarem do Zakopanego, spotkanie z przewodnikiem w Kuźnicach, przejście szlakiem na Kasprowy Wierch, zjazd kolejką do Kuźnic, przejazd autokarem do Kościeliska, obiad, przejazd autokarem do Chochołowa, wypoczynek w Chochołowskich Termach, przejazd autokarem do Kościeliska, grill.

Trzeci dzień: przejazd autokarem do Oświęcimia, spotkanie z przewodnikiem przy KL Auschwitz – Birkenau, zwiedzanie obozu Auschwitz, przejazd autokarem do Brzezinki, zwiedzanie podobozu Birkenau, przejazd autokarem z Oświęcimia do Antoniowa.

Wycieczki turystyczno – krajoznawcze w dwóch pierwszych dniach – wspaniałe. Krajobrazy przepiękne. Piękna jest Nasza Ojczyzna.

Wrażenia po zwiedzaniu Obozu zagłady Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu budzą potworne przerażenie z ogromu okrucieństw jakie zgotowały nam faszystowskie Niemcy.

Przejazd autokarem bez niespodzianek – tylko korek na autostradzie. Autokar i kierowca – super .

Podziękowania kieruję do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem, p. dyrektora Tadeusza Stopyry, p. Anny Laskowskiej, p. Małgorzaty Stopyry, do właścicielki Willi Izydor w Kościelisku, do przewodników, do p. Sylwestra Grędy a przede wszystkim do uczniów.