21 LISTOPADA DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka  i Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień .

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Szkołę zdominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!