Międzynarodowy Dzień Kropki

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem „The Dot” czyli po prostu „Kropka”.  Główna bohaterka, Vashti  dzięki malutkiej kropce i wyrozumiałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje umiejętności.

Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Święto to jest obchodzone w 108 krajach. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności i odwagi, które jak co roku obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani są na „kropkowo”. W szkole panuje miła i radosna atmosfera z  tego powodu, że Dzień Kropki jest uznawany nie tylko za dzień kreatywności ale również jest to święto radości i zabawy.

W tym roku przygotowaliśmy kilka atrakcji dla uczniów naszej szkoły. Samorząd Uczniowski przygotował na ten  dzień miedzy innymi szukanie kropek wcześniej ukrytych przez członków samorządu.  Oczywiście nie obyłoby się bez rywalizacji. Uczniowie zbierali kropki i zamieniali  na punkty.  Rywalizacja  była podzielona na  klasy 1-3 i 4-8. W klasach 1-3 zwycięzcą został Przemek Perła, natomiast klasa 5 połączyła siły i zdobyła największą ilość punktów. Gratulujemy zwycięzcom! Drugą atrakcją była Fotobudka, która była oblegana  przez uczniów.

Mamy nadzieje, że ten dzień był dla wszytkach  radosny  i pomógł nabrać wiary w siebie.

Tekst: Franciszek Kawa
Zdjęcia: Justyna Piątek