Świąteczny czas dobroczyności

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez co, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”– św. Jan Paweł II

Magiczny charakter okresu Świąt Bożego skłania nas do wielu refleksji i przemyśleń na temat naszego życia i otaczającego nas Świata, szczególnie w czasie wojny, która toczy się tuż obok nas.
   W tym okresie przypada także Dzień Wolontariusza (5 grudnia), a więc osoby, która niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym niezależnie od tego ile ma lat,ile ma czasu i  ile zarabia.
   Takimi wolontariuszami w naszej szkole  zostali nasi Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły przyłączając się do akcji „Polakom na Ukrainie”.  W odpowiedzi na apel kuratorium oświaty zgromadziliśmy produkty żywnościowe o długim okresie ważności oraz artykuły chemiczne i higieniczne, które zostały spakowane i przekazane dla  mieszkańców kilku Ukraińskich miejscowości.
     Drugą dobroczynną akcją w grudniu była zbiórka plastikowych nakrętek, które zostały przekazane na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśsni  SMA  Bartoszka https://www.siepomaga.pl/bartosz-jedrasik

Wszystkim, którzy  w jakikolwiek sposób sprawili, że najbliższe Święta będą  dla doświadczonych przez los nadzieją na lepsze jutro serdecznie dziękujemy!