Jak wyprzedzić nadejście wiosny?

Okazuje się, że można to zrobić w bardzo prosty sposób,  czego doświadczyli uczniowie klasy III, świetlicy  i oddziału przedszkolnego. Wystarczy kilka kolorowych bibuł lub kawałki krynoliny, elastyczny drucik , klej, nożyczki, a ławki ucznia zamieniają się w wiosenne ogrody. Aby jednak tego dokonać potrzebowaliśmy fachowej pomocy. Dlatego na zajęcia plastyczne zaprosiliśmy Instruktorów Plastycznych z Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem: panią Dyrektor Teresę Lachowską oraz panią Marlenę Lachowską.

Zajęcia artystyczne miały miejsce 8 marca br.  dla uczniów „zerówki” i 12 marca br. dla uczniów klasy trzeciej i świetlicy. Robienie kwiatów z bibuły dostarczyło wszystkim uczestnikom zajęć mnóstwo radości. Okazało się, że to nie tylko świetna zabawa, sposób na relaks, ale także czas na nabywanie nowych umiejętności, poznanie nieznanych technik łączenia materiałów, sztuka zawijania krynoliny tak, aby uzyskać konkretny wzór, zabawa kolorami. Przy okazji wszyscy mile spędzili czas.

Własnoręcznie wykonane kwiaty ozdobiły palmy wielkanocne, sale lekcyjne, stały się także  upominkiem dla rodziców i dziadków.

W imieniu własnym i uczniów serdecznie dziękujemy naszym miłym Gościom. Do zobaczenia wkrótce.

Malwina Kiełbasa
Anna Czuj