Udział w konkursach informatycznych oraz akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”

Udział w konkursach informatycznych

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły uczyli się programowania nie tylko na lekcjach informatyki. Mogli również samodzielnie rozwijać swoje umiejętności dzięki aplikacji PixBloks.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Zuzanna Kiełbasa, Justyna Piątek oraz Antonina Hołody, zostali półfinalistami polskiej edycji międzynarodowego konkursu programistycznego Pix Programming Challenge

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

W konkursie udział wzięli:

• Zuzanna Kiełbasa – klasa 4
  • Justyna Piątek – klasa 6
  • Gabriela Puka – klasa 6
  • Dominik Woźniak – klasa 6
  • Antonina Hołody – klasa 8

Zuzanna Kiełbasa oraz Alicja Bera wzięły również udział w konkursie programowania  „Wyzwanie Programowanie – konkurs dla superbohaterów”

Udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”

W lutym uczniowie wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.  Oglądali filmy, poznawali zasady bezpieczeństwa w Internecie oraz wykonywali plakaty. Inicjatywa obchodów DBI została zgłoszona na stronie DBI.pl

Prace uczniów i zaświadczenie:

Wiesława Kochan